203

مدیریت مجلات آسان تر از همیشه
مدیریت پژوهش خود را به ما بسپارید
ارتباط با مشتری هنر ماست
The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

تحلیل پروژه آماری(قسمت سوم)

آیا بین رگرسیون چند متغیره و چندگانه تفاوت وجود دارد؟
اگر چه بسیاری این قرارداد نامگذاری را رعایت نمی کنند: رگرسیون چندگانه نوعا به مدلهای رگرسیون با یک متغیر وابسته و دو متغیر پیشگو یا بیشتر اطلاق میشود. در مقابل، در رگرسیون چندمتغیره متغیرهای وابسته چندگانه و هر تعداد متغیر مستقل وجود دارد. لازم به ذکر چنانچه بیش از یک متغیر مستقل در رگرسیون چندمتغیره بیش از یک متغیر پیشگو وجود داشته باشد، گاها این مدل رگرسیونی، رگرسیون چندگانه چندمتغیره نامیده میشود.
در ادامه دو مثال از رگرسیون چند متغیره ارائه می گردد.

مثال1: محققی داده های مربوط به سه متغیر روانشناسی، چهار متغیر آکادمیک (نمرات آزمون های استاندارد شده) و برنامه آموزشی که دانش آموزان در آن هستند را برای 600 دانش آموز دبیرستان گردآوری نموده است. این محقق به چگونگی رابطه مجموعه متعیرهای روانشناسی با متغیرهای آکادمیک و نوع برنامه ای که دانش آموزان در آن هستند علاقمند است.

مثال2: پزشکی داده های مربوط به وزن، فشار خون و کلسترول را گردآوری نموده است. همچنین داده های مربوط به عادات غذایی (مثل: میزان مصرف گوشت قرمز، ماهی و محصولات لبنی و شوکولات که در هفته مصرف میشود) را مورد توجه قرار داده است. حال وی قصد دارد رابطه بین 3 اندازه از سلامتی و عادات غذایی را بررسی نماید.

معرفی کتاب:
این کتاب روش های رگرسیون چندگانه را در آمارزیستی شرح می دهد .مدل های خطی برای پاسخ خای پیوسته ، مدل های لوجستیک برای پاسخ های دودویی ، مدل کاکس برای سانسور از راست زمان بقا ، اندازه های مکرر برای طولی و پاسخ های سلسله مراتبی ، و مدل های خطی تعمیم یافته برای count ها و بقیه ی انواع پاسخ ها.


photo 2017 05 04 12 11 06

 

تعداد کلمات ادیت شده توسط ما تاکنون ..... 13.450.594

تعداد کلمات ترجمه شده توسط ما .....234.567

تعداد مجلات طرف قرارداد ..... 23

تعداد مشتریان ...... 453


برخی از مشتریان ما: 

موسسه تحقیقات و سرم سازی رازی

دانشگاه علوم پزشکی ایلام

دانشگاه علوم پزشکی قزوین

دانشگاه علوم پزشکی اراک

دانشگاه علوم پزشکی مازندران

دانشگاه علوم پزشکی بابل

دانشگاه علوم پزشکی مشهد

دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه