203

مدیریت مجلات آسان تر از همیشه
مدیریت پژوهش خود را به ما بسپارید
ارتباط با مشتری هنر ماست
The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Final Journal part 8

معرفی پایگاه اطلاعاتی تخصصی ProQuest :

پایگاه اطلاعاتی تخصصی ProQuest پیشرفت سریع علم کامپیوتر وکاربرد وسیعی که این تکنولوژی در کلیه امور زندگی بشر دارد ازیک سو وحجم زیاد اطلاعات و نیاز بشر به سرعت، دقت و انسجام اطلاعات ازسوی دیگر،موجب شده است تا بانک های اطلاعاتی به عنوان یکی ازموضوعات مهم و اساسی جامعه بشری مطرح شود. بانک اطلاعاتی باساختار خاص خود، ذخیره ساختن اطلاعات را براحتی ممکن ساخته وکاربران نیز به سادگی به اطلاعات دسترسی می یابند. سعی داریم شما را با مفهموم بانک اطلاعات، سیستم مدیریت بانک اطلاعات و فواید استفاده از این سیستم ها آشنا سازیم و به معرفی پایگاه های اطلاعاتی تخصصی معتبر بپردازیم .پایگاه داده اشاره به مجموعه ای از داده های مرتبط و ساختار یا سازمان است، دراین پایگاه های اطلاعات معمولا در قالبی که برای دستگاه ها و رایانه ها قابل خواندن و دسترسی باشد ذخیره می شوند.
در این بخش به معرفی پایگاه اطلاعاتی -ProQuest می پردازیم؛
پایگاه اطلاعاتی پروکوئست محصول شرکت آموزش واطلاع رسانی بل هاول است که یک راهنمای جهانی جهت رفع نیازهای اطلاعاتی میلیون ها محقق در همه سطوح و با هر میزان توانایی می باشد.
مقالات، نشریات علمی، پایان نامه ها، سخنرانی ها، گزارش ها، و… را به صورت چکیده، تمام متن (بیش از نیمی از مقالات) و به همراه تصویر ارائه می دهد. به روز بودن وسرعت در انتقال اطلاعات از ویژگی های این سرویس به شمار می آید. ترجمه چکیده مقالات از انگلیسی به زبان های چینی، فرانسه و… موجود است. زمینه موضوعی این پایگاه فنی ومهندسی، کشاورزی، علوم اجتماعی ،انسانی، هنر، مدیریت، اقتصاد، علوم تربیتی، ادبیات، فیزیک، شیمی، ریاضی و آمار، پزشکی، بازرگانی بانکداری، علوم کامپیوتر، برق و مخابرات و… می باشد.
این مجموعه اطلاعاتی از ناشران مختلف از قبیل Oxford, springer, Emerald, CRC Press و… را جمع آوری کرده و امکان دسترسی به متن کامل مقالات و پایان نامه ها را برای محققین فراهم می کند. یکی از مهمترین و اساسی ترین پایگاه های اطلاعاتی موجود در آن، پایگاه اطلاعات پایان نامه ها می باشدکه بیش از ۲ میلیون پایان نامه را پوشش می دهد.
این پایگاه شامل اطلاعات کتاب شناختی و چکیده بیش از دو میلیون پایان نامه های دانشجویان ۱۰۰۰ دانشگاه جهان ( غالبا” آمریکای شمالی) در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری است و سالانه اطلاعات ۴۷۰۰۰ پایان نامه جدید به این مجموعه اضافه می شود. از دیگر قسمت های آن به بانک اطلاعاتی میکرو فیلم ها نیز باید اشاره کرد. امکان دسترسی به متن کامل حدود ۴۷۹۳ عنوان مجله و حدود ۷۰۰ هزار عنوان پایان نامه کاربران زیادی را به سوی خود جلب کرده است. این دیتا بیس زیر مجموعه گروه اطلاعات کمبریج به حساب می آید.

ویژگی عمده پروکوئست:
1. جستجوی ساده وآسان و یکسان برای همه بانک های اطلاعاتی مشابه است.
2. امکان جستجو به زبان طبیعی
این بانک اطلاعاتی ازآدرس الکترونیکی زیر قابل دسترسی است  proquest.com

 

تعداد کلمات ادیت شده توسط ما تاکنون ..... 13.450.594

تعداد کلمات ترجمه شده توسط ما .....234.567

تعداد مجلات طرف قرارداد ..... 23

تعداد مشتریان ...... 453


برخی از مشتریان ما: 

موسسه تحقیقات و سرم سازی رازی

دانشگاه علوم پزشکی ایلام

دانشگاه علوم پزشکی قزوین

دانشگاه علوم پزشکی اراک

دانشگاه علوم پزشکی مازندران

دانشگاه علوم پزشکی بابل

دانشگاه علوم پزشکی مشهد

دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه