203

مدیریت مجلات آسان تر از همیشه
مدیریت پژوهش خود را به ما بسپارید
ارتباط با مشتری هنر ماست
The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

بخش اول: ورود داده ها

 بخش اول: ورود داده ها

پس از نصب SPSS و انتخاب آیکن آن در desktop، در کادر محاوره باز شده گزینه Type in Data را انتخاب کرده و گزینه OK را کلیک کنید. ویرایشگر داده‌ها (SPSS Data Editor) پنجره اصلی در SPSS بوده که کلیه فرایند ورود اطلاهات و دستورات مربوط به آنالیزهای آماری و ترسیم نمودار در آن انجام می شود. در قسمت بالای این پنجره، منوهای File، Edit، View، Data، Transform، Analyze، Graphs، ...Help قرار دارند:

 

 

- در منوی Fileفرمان‌های مربوط به ایجاد فایل جدید، فراخوانی فایل های ذخیره شده، چاپ و ذخیره اطلاعات،

 

- در منوی Editفرمان‌های مربوط به ویراستاری اطلاعات (کپی، جایگزینی،...)،

 

- در منوی Viewدستورات مربوط به نمایش اطلاعات،

 

- در منوی Dataفرمانهای مربوط به تغییرات داده ها ازجمله مرتب سازی، ساختن متغیر جدید و ...،

 

- در منوی Transformفرمان‌های مربوط به تغییر مقادیر یک متغیر، محاسبه متغیر جدید براساس تابعی از متغیرهای موجود و ..،

 

- در منوی Analyzeفرمان‌های لازم برای اجرای تمامی آزمون‌ها و مدل‌های آماری،

 

- در منوی Graphsفرمان‌های مربوط به رسم نمودارهای مختلف،

 

وجود دارد.

 

در پنجره ویرایش داده‌ها، دو تب Data Viewو Variable Viewپایین صفحه سمت چپ وجود دارد. در تب Variable View متغیرها و در تب Data View مشاهدات ثبت می‌شود و در هر زمان تنها یکی از آنها در معرض نمایش است.

 

تب Variable View- در ستون Name نام متغیر، Type نوع متغیر (عددی، رشته ای، ..)، Decimal تعداد ارقام اعشار، Label توضیحات بیشتر، Missing مقادیر گمشده، Measure نوع متغیر (اسمی، رتبه ای، کمی) وارد می‌شود. بعد از وارد کردن اسم متغیر، سایر موارد بطور پیش فرض فعال می شوند. در ستون Values برچسب کدهای عددی بکار گرفته شده برای متغیرهای کیفی یا اسمی را تعریف می کنیم. با کلیک بر روی فلش این قسمت، پنجره ValueLabel باز می‌شود. در جعبه  value کد و در جعبه  labelبرچسب متناظر با آن وارد و OK را کلیک میکنیم.

 

 

تب Data View- این بخش صفحه گسترده‌ای جهت ورود اطلاعات بکار می رود. مشاهدات مربوط به هر آزمودنی (هر case) در یک سطر و مشاهدات هر متغیر در یک ستون قرار می‌گیرد. نام متغیرها در سر ستون ها و شماره پرسشنامه یا شماره آزمودنی معمولا به ستون اول اختصاص یابد.

 

مدیریت مجله دانشگاهی

مدیریت مجله دانشگاهی

ما صفر تا صد یک مجله دانشگاهی را برعهده گرفته و شما می توانید به آسانی فقط امور علمی مجله را مدیریت نموده و مابقی کارها را به ما بسپارید.
اصلاح ساختاری و پاسخ داوری

اصلاح ساختاری و پاسخ داوری

پیش از ارسال مقاله، داوری ساختاری آن را به ما بسپارید تا زمان انتظار برای چاپ مقاله را به حداقل برسانید و اگر مقاله شما داوری شده و اصلاحات نیاز دارد، این امر تخصص ما است
آمار و مشاوره پژوهشی

آمار و مشاوره پژوهشی

یکی از دشوارترین بخش های پژوهش انجام آنالیز آماری صحیح است. این کار را به متخصصین ما بسپارید و با اطمینان نتیجه پژوهش خود را دریافت کنید.
ویراستاری و ترجمه

ویراستاری و ترجمه

این مرکز با بکارگیری ویراستاران حرفه ای و آموزش ایشان یکی از قوی ترین تیم های ویراستاری مجلات در حوزه سلامت را در اختیار دارد.
بررسی پلاژیاریسم مقالات

بررسی پلاژیاریسم مقالات

این روزها وجود متون تکراری یا کپی شده در مقالات علمی با واکنش نامناسب مجلات روبرو می گردد. که منجر به رد و یا توبیخ نویسندگان انجامد. پس ریسک نکنید و مقالات خود را بررسی نمایید.
آموزش های تخصصی

آموزش های تخصصی

لیست آموزش های مورد نیاز پژوهشگران امروززه بسیار مفصل است. با چک کردن صفحه کارگاه های ما، در برنامه های حضوری و مجازی ما برای توانمندسازی پژوهشگران شرکت نمایید.
دریافت متن کامل  مقالات

دریافت متن کامل مقالات

یکی از نیازهای پژوهشگران امروزه دسترسی به متن کامل مقالات علمی است. برای این امر با ما تماس گرفته و در اسرع وقت متن کامل موردنیاز خود را با ایمیل دریافت نمایید.
ارتقای رتبه علمی پژوهشی

ارتقای رتبه علمی پژوهشی

ارتقای رتبه علمی، مهارتی حرفه ای در دنیای علمی امروز است که ابزارها و روش های متنوعی دارد، از سیستم هایی مانند researchGate گرفته تا محاسبه نمایه H. از ما بخواهید جایگاه شما را تعیین و ارتقا دهیم.

تعداد کلمات ادیت شده توسط ما تاکنون ..... 13.450.594

تعداد کلمات ترجمه شده توسط ما .....234.567

تعداد مجلات طرف قرارداد ..... 23

تعداد مشتریان ...... 453


برخی از مشتریان ما: 

موسسه تحقیقات و سرم سازی رازی

دانشگاه علوم پزشکی ایلام

دانشگاه علوم پزشکی قزوین

دانشگاه علوم پزشکی اراک

دانشگاه علوم پزشکی مازندران

دانشگاه علوم پزشکی بابل

دانشگاه علوم پزشکی مشهد

دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه