دستورالعمل هایی جهت برخورد با نظرات آزاردهنده داوری (بخش سوم)

داور خیلی بی ادب است!

در حالت ایده آل نظرات غیر مودبانه نباید به گزارش های داوری راه پیدا کنند زیرا سردبیر مجله آنها را ویرایش می کند. با این حال، اگر در نظرات داور همتا با حملات لفظی مواجه شدید، آنها را نادیده بگیرید اما به تمام انتقادات دیگر پاسخ دهید. شما می توانید سردبیر را به طورجداگانه در جریان این مساله قرار دهید . اگر نظرات بسیار خشن هستند و نشان دهنده سوگیری شخصی علیه شخص شما یا موسسه ای که به آن وابسته هستید و یا به جنبه دیگری از هویت شما اشاره دارد، می توانید سردبیر  را مطلع کنید.

حفظ روحیه

در مورد آن شوخی کنید!

برخی از نویسندگان ناامیدی خود را در مورد نظرات غیر مفید، مبهم و آزاردهنده در وبلاگ ها ابراز می کنند!

بر اساس یک مطالعه  در مورد نظرات غیرحرفه ای داوری که در یک حساب توییتری به شکل طنز منتشر شده است، زمانی که “نظرات داوری از زمینه خود خارج و به منظور تمسخر و شوخی در یک زمینه دیگر ارائه می شوند “، محققان نوعی احساس آرامش را تجربه کنند. زیرا متوجه می شوند که چنین موقعیت های مختص آنها نبوده و آنها در تجربه دریافت این نظرات منفی تنها نیستند. ممکن است ایده خوبی باشد که نگاهی به چنین پست ها و وبلاگ هایی بیندازید تا احساس بهتری پیدا کنید! حتی ممکن است به ذهنتان برسد که خودتان هم چیزی بنویسید، اما به یاد داشته باشید که این کار را مغرضانه انجام ندهید و از اشتراک‌گذاری هر چیزی که می‌تواند مستقیما به یک داور یا سردبیر مجله/ژورنال خاص اشاره داشته باشد، خودداری کنید.

روابط خویشاوندی را پرورش دهید

پیامدهای عاطفی داوری منفی می تواند بر خروجی تحقیق شما تأثیرگذار باشد. احساس همبستگی با جامعه آکادمیک زمانی که فرد به دلیل دریافت یک گزارش داوری خشن احساس ناامیدی می کند واقعا کمک کننده است. Researcher.Life یک پلتفرم است که منابع و پشتیبانی زیادی را برای محققان ارائه می‌کند، از جمله یک جامعه جهانی که در آن می‌توان با دانشگاهیان دیگری که با موانع مشابه مواجه بوده و بر آن‌ها غلبه کرده‌اند ارتباط برقرار کرد. جامعه به شکل یک سیستم حمایتی عمل می کند که در آن محققان می توانند تجربیات مشترک خود را با هم پیوند داده و حتی در مورد مکانیسم ها و راه حل های غلبه بر موانع بحث کنند.

در حرفه پژوهشی خود با انتقاداتی مواجه خواهید شد که برخی از آنها منصفانه و برخی ناعادلانه خواهند بود. به یاد داشته باشید، کار یک داور در واقع ستایش کردن از تحقیق شما نیست. گاهی اوقات ممکن است با کسی روبرو شوید که  از کار شما قدردانی می کند. وقتی چنین تمجیدی از کار شما می شود نشان دهید که درک کرده و خوشحال هستید. با این حال، متوجه باشید این مسئله یک هنجار نیست، و داوران معمولا فقط بر روی حوزه هایی تمرکز می کنند که باید اصلاح شوند.

نکته کلیدی برای گرفتن کامنت های کمتر داوری اینست که مطمئن شوید مقاله شما صیقل داده شده و آماده ارسال به مجله است. خدمات متمرکز نشر و کارشناسان ارشد علمی ضامن سلامتی می‌توانند در بهبود کیفیت زبان، اصلاح ساختار و قالب‌بندی مقاله برای مجله مورد نظر، و حتی درباره چگونگی پاسخ به نظرات داوری به شما کمک کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خدمات ضامن سلامتی، با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دستورالعمل هایی جهت برخورد با نظرات آزاردهنده داوری (بخش سوم)

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top