نحوه نگارش بخش تقدیر و تشکر یک مقاله تحقیقاتی (بخش آخر)

از چه کسانی نباید تقدیر و تشکر کرد؟

برخلاف بخش تقدیر و تشکر که معمولاً در کتاب‌ها مشاهده می‌شود، تقدیر‌ در مقالات تحقیقاتی شامل حال والدین، اعضای خانواده یا دوستان نمی‌شود (مگر اینکه به دلایل دیگری واجد شرایط باشند). به همین ترتیب، نام کسانی که خدماتی را به عنوان بخشی از شغل خود ارائه داده اند (از قبیل تکنسین های آزمایشگاه، دستیاران میدانی و غیره) معمولاً حذف می شود. روسای بخش‌ها، مدیران آزمایشگاه‌ها و افرادی در موقعیت‌های مشابه نیز نباید به طور معمول مورد تقدیر قرار گیرند، تنها در صورتی از این افراد تقدیر کنید که  برای کمک به شما فراتر از وظیفه عمل کرده باشند.

Celebration Card Writing Concept

نگارش بخش تقدیر و تشکر

به طور کلی، واقع بین باشید و از افراط خودداری کنید.  جملاتی مثل “نویسندگان از جان اسمیت بابت مشاوره در مورد طراحی آزمایش و تجزیه و تحلیل آماری تشکر می کنند” می تواند مناسب است. عناوین و القابی از قبیل آقا، خانم، دکتر، و غیره قبل از اسم به ندرت مورد استفاده  قرار می گیرند (با این حال این موضوع به مجله هدف شما هم بستگی دارد). همچنین عناوین شغلی به ندرت مورد استفاده قرار می گیرند.

از عباراتی مانند «کمک سخاوتمندانه»، «تا ابد سپاسگزار» و «بسیار مدیون» اجتناب کنید. اگر تشکر به طور خاص توسط یکی از نویسندگان مقاله انجام شود مرسوم است که فقط حروف اول نام وی ذکر شود، مثلا ”  SJ از …. تشکر می کند”.

قالب بندی بخش تقدیر و تشکر

به عنوان یک قانون کلی، بخش قدردانی باید یک پاراگراف کوتاه حدود شش خط باشد. مجله هدف را از نظر قالب بررسی کنید و ببینید آیا عنوان در یک خط جداگانه قرار می گیرد یا با متن آن بخش ادامه پیدا می کند. همچنین بررسی کنید آیا عنوان به صورت توپر نوشته می شود یا مورب. عناوین بدنه اصلی مقاله ممکن است شماره گذاری شده باشند، اما بخش تقدیر و تشکر شماره گذاری نمی شود و از قالب بندی خاصی در این پاراگراف استفاده نکنید. بخش تقدیر و تشکر نشان دهنده پایان متن اصلی مقاله تحقیقاتی است و به دنبال آن رفرنس ها قرار می گیرند که داستان خاص خود را دارند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خدمات ضامن سلامتی، با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

نحوه نگارش بخش تقدیر و تشکر یک مقاله تحقیقاتی (بخش آخر)

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top