پنج چیزی که باید در هنگام انتخاب ابزار جستجوی پیشینه تحقیق در نظر بگیرید (بخش دوم)

هدف جستجو ادبیات یا پیشینه تحقیق، یافتن مطالب مربوط به تحقیق است که به نحوی سازماندهی شده باشند که به راحتی قابل کشف و ارجاع در آینده باشند. تصور کنید زمانی که به شدت متمرکز و با انگیزه هستید، قادرید چندین مقاله را در یک جلسه مرور کنید. مشتاقانه لینک مطالب را در دفترچه یادداشت، نرم افزار ورد یا اپ های پیام رسانی کپی میکنید تا در روزها آینده با چک کردن مجدد این مطالب متوجه کم و کسری احتمالی آنها شوید. طرح مبتکرانه مقاله مورد نظر را به یاد می آورید، اما عنوان آن را نه (که البته طبیعی است) و پس از چند تلاش ناموفق در باز کردن  لینک هایی که کپی کرده اید ناامیدانه دست از تلاش می کشید.

این یک سناریو واقعی و دردناک است و بیشتر شما احتمالا با آن مواجه شده اید. به عنوان یک فرد دانشگاهی پر مشغله سازماندهی کردن امور و حفظ نظم و ترتیب در پروژه تحقیقاتی همیشه آسان نیست. خوشبختانه، امروزه برخی از ابزارهای خواندن هوش مصنوعی به شما این امکان را می دهد که کتابخانه خود را بر اساس ترجیحات خوانش خودتان، توصیه های مطالعه روزانه و  امکان رهگیری تمام مقالات و مطالبی که مطالعه کرده اید ایجاد کنید. این تضمین می کند که شما هیچ بخش مهمی از تحقیق را از دست ندهید و یافتن مقالات مهم در آینده نیز آسان تر خواهد شد.

3 . چکیده هایی با دسترسی به متن کامل مقاله را جستجو کنید

چکیده مقاله منبع خوبی برای کلمات کلیدی مرتبط است. به علاوه،  چکیده ها سریع خوانده می شوند و خلاصه ای از کل مقاله تحقیقی ارائه می دهند. در حقیقت، هنگام جستجوی پیشینه تحقیق، بسیاری از محققان اغلب چکیده ها را بررسی می کنند تا اطمینان پیدا کنند که مقاله مورد نظر با تحقیق آنها مرتبط است. این راه سریعترین ، آسانترین و کارآمدترین راه برای بررسی اجمالی مقاله است.

با این حال ، هنگامی که مقاله ای را پیدا کردید که مربوط به موضوع تحقیق شما است، باید به متن کامل مقاله دسترسی داشته باشید، به ویژه اگر به دنبال روش ها ، اطلاعات  فنی ، اندازه گیری ها ، و طرح مطالعه هستید. بنابراین یک ابزار جستجوی ایده آل شامل گزینه ای است که به شما امکان دسترسی به چکیده و مقاله های منتشر شده با متن کامل را می دهد.

4. عادات خواندن ادبیات تحقیق را در خود پرورش دهید

هر ساله با انتشارتحقیقات جدیدتر، شناسایی شکاف هر پروژه تحقیقاتی به طور فزاینده ای سخت تر می شود. در واقع یافتن یک موضوع تحقیقاتی بدیع و جالب بدون استفاده منظم از منابع علمی امکان پذیر نیست. برای این کار، بررسی سریع تحقیقات مرتبط در زمینه کاری تان شما را در معرض آخرین یافته ها قرار می دهد. علاوه بر این، این عادت همچنین به شما کمک می کند تا موضوع تحقیق خود را اصلاح کرده و مطمئن شوید یافته هایی که قصد انتشار آنها را دارید مورد توجه سایر دانشمندان هم هست یا خیر.

جستجو در بین انبوهی از ادبیات تحقیق در هر زمینه معین می تواند زمان بر، پر زحمت و گیج کننده باشد. اینکه بخواهید کار خود را با شروع یک ترم جدید یا دقیقا قبل از تحویل پایان نامه تان آغاز کنید اشتباه است. استفاده از یک ابزار هوشمند مناسب مرورادبیات یا پیشینه تحقیق که به طور روزانه به شما توصیه های در زمینه خواندن مطالب جدید می کند، ضروری به نظر می رسد. به خاطر داشته باشید، خواندن حتی یک مقاله در طول رفت و آمد روزانه یا در زمان استراحت ناهار می تواند به شما کمک کند تا برنامه مطالعات خود را حفظ کرده و جستجوی ادبیات را به عنوان یک مهارت تخصصی به طور روزانه توسعه دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خدمات ضامن سلامتی، با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

پنج چیزی که باید در هنگام انتخاب ابزار جستجوی پیشینه تحقیق در نظر بگیرید (بخش دوم)

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top