10 مهارت قابل انتقال در افراد با مدرک دکترا که می توان از آنها در اغلب مشاغل استفاده کرد (بخش آخر)

6- مهارت نگارش : با توجه به ماهیت فناوری مدرن، نگارش ممکن است گزینه اصلی در اغلب پروفایل های کاری نباشد. با این وجود، این مهارت دراکثر مشاغل دانشگاهی و اشاعه دهنده دانش ضروری محسوب می شود. در دوره تحصیل برای کسب مدرک دکترا با مطالب خواندنی بیشماری از نویسنده های مختلف در سرتاسر جهان مواجه می شوید. همین امر متعاقبا بانک واژگان شما را افزایش داده و مهارتهای نگارشی تان را جهت انتقال بدون ابهام پیام ها و اطلاعات ارتقاء می دهد.

7- مهارتهای رهبری

مهارتهای رهبری، تنها توانایی نظارت و مدیریت تیم نیست، بلکه بر عهده گرفتن رهبری پروژه و همراه کردن تیم در جهت حصول به اهداف است. شما به عنوان دارنده مدرک دکترا راهنمای یک پروژه هستید. این الزاما به معنی رهبری دیگران نیست، بلکه به این معناست که شما مسئول تصمیم گیری های اساسی جهت رسیدن به اهداف هستید. به علاوه، متداول است که دانشجویان دکترا در گروه های تحقیقاتی کار کرده و بر روی پروژه های مشترک با یکدیگر همکاری داشته باشند. در عین حال، این افراد در حین سازمان دهی کنفرانس ها و سمینارها برای دپارتمان یا دانشگاه مربوطه و یا در هنگام ارائه مشاوره به دانشجویان و همکلاسان خود ، ویژگی های رهبری خود را در معرض نمایش می گذارند.

8- تجزیه و تحلیل و تفکر انتقادی

از شما به عنوان دارنده مدرک دکترا انتظار می رود بتوانید داده ها را تجزیه و تحلیل کرده و منطقی برای آنها ارائه دهید.  در طول تحصیلتان شما داده ها را جمع آوری و تجزیه و تحلیل کرده و از آنها نتایج گیری می کنید. توانایی یک فرد با مدرک دکترا برای بررسی انتقادی همه چیز و رسیدن به منطق پشت آن  پدیده جدیدی نیست. یک دارنده مدرک دکترا کاملا در تفکر انتقادی بدون سوء گیری تبحر دارد. کارفرمایان به دنبال این مهارت قابل انتقال افراد دارای مدرک دکترا برای یافتن راه حل های جایگزین در حل یک مشکل و ارائه پیشنهاد برای مراحل بعدی و حصول نتیجه هستند.

9- مهارتهای ارتباطی

این برترین مهارت قابل انتقالی است که یک دارنده مدرک دکترا باید داشته باشد. حتی اگر تصمیم دارید در کاری بمانید که 180 درجه با مدرک دکترای شما متفاوت است، باز هم نیاز به برقراری ارتباط خواهید داشت. توانایی شما برای برقراری ارتباط موثر درست از زمانی که خود را برای مصاحبه دکترا آماده می کنید، مقاله هایتان را ارائه می دهید و در کنفرانسهای دانشگاهی تبلیغ می کنید، و از پایان نامه تان دفاع می کنید شروع به رشد کرده است. از آنجایی که ارتباطات کلامی افراد بر توانایی آنها در کار کردن با همکاران تاثیر می گذارد، کارفرمایان بیش از هر مهارت قابل انتقال دیگری به دنبال آن هستند.

10- قابلیت سازگاری

کسب تخصص تنها هدف اخذ مدرک دکترا نیست. هدف اصلی، توانایی تخصصی کردن کارهاست. در طول کسب مدرک دکترا می آموزید که چگونه بر چالش های جدید غلبه کنید، آنها را حل کرده و به سمت مساله جدید پیش بروید. تقریبا در همه حرفه ها نیاز است که کارمندان بر موضوعات و پروژه های خاصی کاملا متمرکز شوند تا به هدف مورد نظر برسند. توانایی شما در بررسی تخصصی پروژه های تحقیقاتی دانشگاهی به معنی واقعی کلمه  نشان دهنده سازش پذیری و انعطاف پذیری شماست.

بنابراین دفعه دیگری که از شما پرسیدند، “برای کسب این پست چه مهارتهایی دارید؟” قطعا می دانید چگونه به آن پاسخ دهید. مهارتهای قابل انتقال خود را مرور کنید تا در پروسه انتخاب یا تغییر شغل به درستی عمل کنید. به یاد داشته باشید که داشتن مدرک دکترا نقطع ضعف شما در یافتن شغل نیست؛ بلکه سرمایه شماست.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خدمات ضامن سلامتی، با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

10 مهارت قابل انتقال در افراد با مدرک دکترا که می توان از آنها در اغلب مشاغل استفاده کرد (بخش آخر)

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top