10 مهارت قابل انتقال در مقطع دکترا که می توانید در اغلب مشاغل از آنها استفاده کنید (بخش دوم)

در زیر فهرستی از 10 مهارت قابل انتقال در مقطع دکترا که می توانید در اغلب حرفه ها از آنها استفاده کنید ارائه شده است.

1- مدیریت پروژه

اولین فکری که در مورد مقطع دکترا به ذهن افراد می رسد داشتن مهارتهای “مدیریت پروژه” است. یک تجربه موفق تحقیق در کنار یک برنامه ریزی خوب امکان پذیر می شود. اگرچه ممکن است این مسئله ساده به نظر برسد، اما داشتن مهارتهای مدیریت دارنده مدرک دکتری تنها به پروژه تحصیلی وی محدود نمی شود. این مهارت ها از ایده پروژه تحقیقاتی شروع شده  و تا ارائه نهایی پروژه ادامه دارد و اینگونه به موفقیت نهایی پروژه منجر می گردد. مراحل مختلف سفر کسب مدرک دکترا نیازمند برنامه ریزی هدفمند و سازماندهی می باشد تا اطمینان حاصل گردد که بخش های مختلف پروژه در زمان مقرر به اتمام میرسند و پروژه ها به صورت کارآمد و موثر تکمیل میشوند. به علاوه، دارنده مدرک دکترا  اطمینان حاصل می کند که همه برنامه ها به موقع دنبال شده باشند و چیزی از قلم نیافتاده باشد. کارفرمایان به دنبال کاندیدهایی هستند که دارای مهارتهای قابل انتقال باشند زیرا به دنبال کسی هستند که نه تنها متوجه جزییات کاری که به آنها واگذار میشود باشند،  بلکه بتوانند آنچه را که قرار است از زمان شروع تا پایان یک پروژه اتفاق بیفتد را در ذهن به تصویر درآورند.

2- یادگیری سریع

به عنوان یک دکتری فلسفه، توانایی کسب دانش در خون یک دارانده مدرک دکترا است. یک ذهن کنجکاو و درک سریع از مسائل فنی با توانایی یادگیری سریع شما رابطه ای مستقیم دارد. به علاوه، به عنوان یک فرد دارای مدرک دکترا شما باید در کنفرانسها شرکت کرده و مقالات بسیاری مطالعه کنید تا در راس آخرین یافته ها در زمینه کاری خود قرار داشته باشید. متعاقبا، این مهارت های قابل انتقال به کارفرمایان اطمینان می دهد که شما توانایی درک روند های فنی، پروتکل ها و روش های کار را دارید.

3- مدیریت زمان

زمان منتظر هیچکس نمی ماند. مدیریت موثر زمان عامل کلیدی در ایجاد یک روند کاری یکنواخت و بدون تنش است. در حالی که برنامه ریزی اهمیت زیادی دارد، تعریف مهلت های زمانی، تعیین اهداف واقع بینانه و قابل دسترس و پیگیری آنها بسیار کمک کننده خواهد بود. در هنگام کار، هر زمانی که صرف کار غیر متمرکز یا غیر مرتبط می کنید به معنای  هدر دادن پول است. بر عکس، مدیریت زمان ممکن است در فضای دانشگاهی و آموزشی این گونه تلقی نشود. با این وجود، به عنوان فردی با مدرک دکترا،  انگیزه شما تکمیل برنامه در موعد مقرر است. همین امر می تواند انگیزه ای جدی برای توسعه مهارتهای عالی مدیریت زمان باشد.

4- توجه به جزئیات

یکی از مهارتهای ضروری و کلیدی دارنده مدرک دکترا توجه به جزئیات است. تجربیات شما به عنوان یک محقق نشان می دهد که اشتباهات ممکن است در نگاه اول به چشم نیایند. دارندگان مدرک دکترا مناسب ترین افرادی هستند که می توان مطمئن بود جزئیات هر پروژه را با کمال دقت بررسی می کنند. در نتیجه، کارفرمایان می توانند برای پروژه های مبتنی بر جزئیات که نیازمند ارزیابی و اصلاحات جدی هستند روی شما حساب کنند.

5- توانایی مشارکت

همان طور که پیشتر گفته شد، کار کردن به صورت گروهی برای دست یابی به اهداف مشترک برای دارندگان مدرک دکترا اتفاق تازه ای نیست. مشارکت قابل توجه شما در گروه های تحقیقاتی به عنوان یک محقق و نویسنده در طول تحصیل در طول دوره دکترا نشان دهنده توانایی شما در مشارکت در کارهای تیمی است. کارفرمایان به دنبال کاندیدهایی هستند که توانایی کار تیمی داشته باشند و در موفقیت گروه مشارکت داشته باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خدمات ضامن سلامتی، با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

10 مهارت قابل انتقال در مقطع دکترا که می توانید در اغلب مشاغل از آنها استفاده کنید (بخش دوم)

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top