10 مهارت قابل انتقال در مقطع دکترا که می توانید در اغلب مشاغل از آنها استفاده کنید (بخش اول)

“هیچ کس حاضر نیست کسی با مدرک دکترا را  استخدام  کند زیرا آنها بیش از حد واجد شرایط و مستقل  هستند.” این جمله ای است که دارندگان مدرک دکترا از شنیدن آن خسته شده اند. چگونه مدرک دکترا می تواند شما نقطه ضعف شما در بحث استخدام باشد؟ در عوض مسئولین استخدام کاندیدهای دارنده مدرک دکترا را به دیگران ترجیح می  دهند، نه تنها به خاطر صلاحیت شان بلکه به خاطر مهارتهای قابل انتقالی که در دوره دکترا کسب کرده اند.

مهارتهای قابل انتقال کدام هستند؟

مهارتهای قابل انتقال دقیقا همان چیزی هایی هستند که از نامشان برمی آید؛ مهارتهایی به غیر از مهارتهای فنی که در طول تحصیللات دانشگاهی خود کسب کرده اید. به علاوه، این مهارت ها چند جانبه هستند و شما می توانید از آنها در هر جایی بدون توجه به زمینه تخصصی یا زمینه کاری استفاده کنید. این مهارتهای بسیار مطلوب هستند چون اگر آنها را کسب کرده باشید دیگر نیازی نیست که کارفرما آنها را مجددا به شما آموزش دهد. متعاقبا، شما با این مهارتها می توانید در هر حرفه ای که هستید مشارکت مثبت داشته باشید.

مهارتهای قابل انتقال در مقطع دکتری که شما باید کسب کنید کدام هستند؟

با توجه به اینکه مدرک دکترا بالاترین مدرک در اغلب رشته هاست، مهارتهایی که در این مقطع بدست می آیند نیز باید بی عیب و نقص باشند. بدون شک، محققان در حالی که دوره دکترا یا پسادکترای خود را پیگیری می کنند مهارتهای فنی مربوط به تحقیقاتشان را نیز فرا می گیرند. با این وجود، آنچه که آنها نیاز به یادگیری دارند، مجموعه ای از مهارتهای قابل انتقالی است که می توان از آنها برای پیشرفت در حرفه خود استفاده کنند.

10 مهارت قابل انتقال در مقطع دکترا که در اغلب حرفه ها می توان از آن ها استفاده کرد

با افزایش مشاغل در صنعت STEM (علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات)، استخدام کنندگان تلاش می کنند این پست ها را با کاندیدهای با استعداد پر کنند. آنها همچنین به افراد حرفه ای آموزش دیده ای نیاز دارند که می دانند چگونه از هیچ اطلاعات کسب کنند ، نه اینکه اطلاعات موجود را به روش سر هم بندی بازتولید کنند.

در حالی که تجربه کاری و آموزش شما در طول کسب مدرک دکترا دارایی شما محسوب می شود، با این حال متعجب خواهید شد اگر بفهمید کارفرمایان در اغلب بخش ها توجه خاصی به مجموعه مهارتهای کسب شده شما دارند.  بر اساس یک نظرسنجی که اخیرا توسط لینکدین منتشر شده است، 57 درصد پاسخ دهندگان معتقدند مهارتهای قابل انتقال نرم مهم تر از مهارتهای سخت (دانش فنی) هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خدمات ضامن سلامتی، با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

10 مهارت قابل انتقال در مقطع دکترا که می توانید در اغلب مشاغل از آنها استفاده کنید (بخش اول)

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top