5 مهارت لازم برای تبدیل شدن به محقق مستقل در سال 2021

نقطه تمایز محققان این است که این افراد کنجکاوی و شهود خود را دنبال می کنند که آنها را در مسیر یک کشف تازه قرار می دهد. دنبال کردن علایق شخصی بسیار لذت بخش است، اما این مسیر برای یک محقق اغلب می تواند بسیار ناهموار باشد. کاوش ناشناخته ها مسلزم خطرات و ناکامی هایی است و با این وجود محققان سرسختانه برای موفقیت تلاش می کنند. محققان موفق و متکی به خود علاوه بر انگیزه دارای مهارت هایی هستند که به آنها کمک می کند جلوتر از بقیه باشند. صرفنظر از این که شما تازه کار هستید یا یک محقق با تجربه، لازم است که مهارت های لازم را کسب کرده و آنها را در خود تقویت کنید. در اینجا به پنج مورد که برای محققان ضروری است اشاره خواهیم داد.

1. مهارت های نگارشی

چه برای نوشتن مقاله های تحقیقی، چه برای کاور لتر و چه برای نگارش یک پروپوزال تحقیقاتی، محقق باید بخش های مختلف یک داستان را به هم پیوند دهد تا نوشته او مجاب کننده باشد. درک ناکافی از مهارت های نوشتاری می تواند مانع تاثیرگذاری نوشته شما بر خواننده باشد. در واقع ، نگارش نامفهوم می تواند باعث ناامیدی و گیجی خوانندگان شود. برای ایجاد تأثیر مطلوب، محققان باید بخش هایی که در آن نیاز به کمک دارند را مشخص کنند- آیا در ساخاربندی نوشته خود مشکل دارند؟ آیا قادر به رعایت دستور زبان در نگارش هستند؟ و  چیزهای دیگر – و بر روی آنها کار کنند. یکی از ساده ترین راه ها برای یادگیری نگارش موثر، دوره های نگارش حرفه ای آنلاین است که به شما امکان می دهد هر کاری را با سرعت دلخواه خود بیاموزید.

2. ارتباط موثر

ایده های بزرگ تنها زمانی محقق می شوند که بیان شوند! مهارتهای ارتباطی خوب به محققان در به اشتراک گذاری افکار، ایجاد روابط با همسالان و تعامل با خوانندگان یا مخاطبان کمک می کند. محققانی که امیدوارند مخاطبان آنها و تحقیقاتشان را بشناسند  باید تلاش آگاهانه ای را برای بهبود مهارت های ارتباطی انجام دهند. شرکت در کنفرانس ها و دیگر محافل عمومی فرصت بسیار خوبی برای محققان است تا در مورد کار خود صحبت کنند و بر روی مخاطب اثر بگذارند. این کار می تواند فرصت های زیادی را پیش روی آنها قرار دهد. بنابراین، دانستن اینکه چگونه می توانید ایده ها و افکار خود را با اعتماد به نفس ارائه دهید، می تواند در موفقیت شما بسیار تاثیر گذار باشد.

3.  مهارت های مدیریتی

دنبال کردن سررسید ها بدترین کابوس یک محقق است! به عنوان یک پژوهشگر، شما باید روی بسیاری از موارد به طور همزمان کار کنید. این می تواند استرس و اضطراب زیادی ایجاد کند که در صورت سازماندهی و برنامه ریزی تا حد زیادی قابل پیشگیری است. یکی از زمینه هایی که محققان اغلب با آن دست و پنجه نرم می کنند، برنامه ریزی برای انتشارآثار تحقیقاتی است، زیرا ممکن است مدتی طول بکشد. طرح برنامه خود را روی کاغذ بیاورید و از آخر به اول مرور کنید تا اطمینان پیدا کنید که قادر به پیاده سازی آن هستید. اگر مدیریت وظایف برایتان مشکل است، می توانید دوره هایی را بگذرانید که نکاتی را مخصوصاً برای محققان ارائه می دهند.

4. تفکر خلاق

خلاقیت در بطن تحقیق نهفته است. محققان هنگام یافتن یک سوال تحقیقاتی، تشخیص الگوها در داده ها، ارائه راه حل های جدید و غیره باید خلاق باشند. علاوه بر این ، وقتی با بن بست های مطالعه خود مواجه می شوند، دائماً باید خود را از نو واکاوی کنند. با این حال، اغلب اهداف فوری مانند ارسال مقاله، نگارش پروپوزال جهت اخذ کمک هزینه تحصیلی و غیره تمایل به نادیده گرفتن جنبه خلاقانه تحقیق دارند. سعی کنید خلاقیت خود را زنده نگه دارید زیرا به شما این توانایی را می دهد که وارد چالش های جدیدی شوید  و به نتایجی برسید که همیشه امیدوار بوده اید بدست آورید.

5. توانایی کار تحت فشار

از بحثی که در این مقاله داشتیم، به راحتی می توان نتیجه گرفت که محققان با فشارهای مختلفی روبرو هستند. از جستجوی یک سوال تحقیق جدید تا نگارش یک مقاله تحقیقاتی تا ترویج یافته های تحقیق، محققان چندین وظیفه را با هم انجام می دهند. گاهی اوقات ممکن است با شرایط بی سابقه ای مانند بیماری همه گیر روبرو شوید یا در کار خود با انتقاداتی مواجه شوید. به جای احساس ناامیدی، باید از اشتباهات خود درس بگیرید و راهی جدید برای رسیدن به اهداف خود بیابید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خدمات ضامن سلامتی، با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

5 مهارت لازم برای تبدیل شدن به محقق مستقل در سال 2021

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top