بررسی سرقت ادبی

بررسی سرقت ادبی

سرقت ادبی به معنای استفاده از نظرات، ایده ها و دستاوردهای دیگران به نام خود بدون کسب اجازه از صاحب آن می باشد. مصادیق سرقت ادبی عبارتند از: کپی برداری از منابع دیگران بدون ذکر منبع، تغییر نام اثر دیگران به نام خود، استفاده از تمام یا بخشی از مقاله افراد دیگر در مقاله خود بدون استفاده از علائم نقل قول و غیره.

بنابراین سرقت ادبی نقض اخلاق نویسندگی است و مجازات هایی برای کسانی که مرتکب این امر می شوند، در نظر گرفته می شود. در مجلات معتبر علمی، مقالات ابتدا از نظر سرقت ادبی بررسی می شوند و در صورت داشتن سرقت ادبی بالاتر از حد مجاز ریجکت می شوند.

چگونگی تشخیص سرقت ادبی پیش از ارسال مقاله به مجله

یکی از کامل ترین و بهترین نرم افزارهای تشخیص سرقت ادبی، iThenticate می باشد. این نرم افزار با دقت بسیار بالا میزان کپی بودن مقاله را به شما اعلام می کند. نرم افزار iThenticate  بهترین نرم افزار برای بررسی تشابه مقاله معرفی شده است و توسط سردبیران بسیاری از انتشارات معروف نظیر ساینس دایرکت و اشپرینگر مورد استفاده قرار می گیرد.

ضامن سلامتی با خریداری اکانت iThenticate میزان درصد مشابهت مقالات را برآورد می کند. شما می توانید قبل از ارسال مقاله برای ژورنال مورد نظر، آن را برای ما ارسال نمایید تا میزان مشابهت آن را بررسی و گزارش آن را برای شما ارسال کنیم. سپس می توانید بر اساس میزان سرقت ادبی مقاله، (چنانچه کم باشد) آن را برای مجله ارسال کنید یا (چنانچه درصد آن بالا باشد) درصدد رفع آن و انجام پارافریز برآیید. اگر برای انجام پارافریز به کمک نیاز دارید، ما در کنار شما هستیم.

نحوه محاسبه هزینه بررسی سرقت ادبی

هزینه بررسی سرقت ادبی به صورت مقاله ای محاسبه می شود و گزارش کامل آن ارسال می گردد.

حریم خصوصی و امنیت مقالات و اطلاعات

ضامن سلامتی از اطلاعات مشتریان شامل اسرار پژوهشی، حقوقی، مشخصات شخصی، فایل‌ها و … حفاظت و حراست می کند. به شما اطمینان می دهیم اطلاعات و مقاله شما برای ما محرمانه تلقی می شود و هیچ گونه سو استفاده از موارد فوق صورت نمی ‌پذیرد.

ثبت سفارش

لطفا در سامانه ثبت نام کنید و وارد پنل کاربری خود شوید. از قسمت تیکت ها، درخواست خود را به همراه توضیحات لازم و فایل مقاله ارسال کنید. کارشناسان ما فایل شما را بررسی و برآورد هزینه می کنند. فاکتور و مدت زمان انجام کار برای شما ارسال می شود. پس از پرداخت فاکتور، کار شما ارجاع می شود. چنانچه برای ثبت سفارش نیاز به راهنمایی دارید، لطفا به اینجا مراجعه کنید یا با شماره 05138414499 داخلی 101 تماس بگیرید.

Scroll to top