چنانچه در ثبت سفارش از طریق سایت مشکل داشتید، لطفا مقاله خود را به همراه انتخاب نوع سفارش و شماره موبایل، به ایمیل ما ارسال کنید تا پیش فاکتور دریافت نمائید.

نمایه سازی

ورود به دنیای نشر بین الملل

چگونه برخی مجلات بعد از یکسال در پایگاه هایی مانند PubMed نمایه می شوند اما مجلات دیگری بعد از ده سال همچنان سردرگم در نمایه های داخلی مانده اند. این هنری است که کارشناسان ما به شما می آموزند. پس با ما باشید. ما به شما خدمت ارائه نمی کنیم، ما به شما  می آموزیم و این آموختن شما را توانمند و ما را خوشنود می کند. ما به مجلات دانشگاهی راه ورود به دنیای نشر، باز کردن راه خودکفایی و کسب درآمد از نشر علمی را می آموزیم.

خدمات ما

تخصص ما خدمات نشر علمی برای انتشار مجلات دانشگاهی در حوزه بین المللی

مجله پاسخگو

مجلات علمی سازمان های علمی کوچکی هستند که کار بسیار باارزش تولید علم را برعهده دارند و مشتریان ارزشمند آنها پژوهشگران هستند، پس باید بدانیم چگونه این سازمان را مدیریت و اداره نماییم.

نمایه سازی مجلات

تشکیل پرونده نمایه سازی و ارسال به پایگاه های متعبر نمایه سازی به ظاهر کاری ساده اما در عمل دشوار است و ما از فوت و فن آن آگاهیم.

اصلاح ساختار و فرایندها

یک مجله مانند یک کارخانه ، اگر فرایندها و راهبردهای صحیحی داشته باشد، می تواند محصولات خوبی ارائه بدهد و رشد نماید.

طراحی چشم نواز

طراحی گرافیکی یک مجله ، می تواند آنچنان چشم نواز و جذاب باشد که خوانندگان را به پیگیری مقالات مجله علمی راغب نماید. و این کار گرافیست های پژوهشگر است که در موسسات علمی کار می کنند.

ما معمار مجلات هستیم

ما معماران خوبی برای مجلات علمی در حوزه علوم پزشکی و سلامت هستیم و به ترفندها و راه حل های رشد این مجلات آگاهیم. پس  می توانیم یک مجله علمی را به سرعت توسعه داده، در پایگاه های معتبر جهانی نمایه کنیم و به یک رشد علمی خوب و با رتبه جهانی بهبود یافته برسانیم. خدمات ما به صورت حرفه ای و در عین حال با قیمت های باورنکردنی ارائه می شوند، زیرا ما خود پژوهشگریم و رشد علمی کشور را خواهانیم.اما گام اول را با سنم شروع نمایید.
اگر می خواهید درباره سنم (سامانه نشر علمی مجلات) بدانید بر روی دکمه زیر کلیک نمایید.

نمایه سازی

یک مجله برای نمایه شدن در پایگاه های سطح بالا نیاز به اصلاحات متعددی در ساختار مقالات، شیوه پذیرش، داوری و انتشار، هیئت تحریریه و حتی وب سایت خود دارد. روندی که از پایگاهی به پایگاه دیگر متفاوت است و پیش نیازهایی مانند تهیه XML و اصلاح ساختار مقالات دارد. از طرفی هر بار ارسال پرونده زمانبر بوده و در صورت عدم پذیرش منجر به یک دوره جریمه می شود. برای کسب اطلاعات درباره نمایه های مختلف PDF های زیر را مطالعه نمایید:

نسخه جدیدی از Web of Science (WoS)  است که پس از واگذاری  به شرکت Clarivate analytics  زیر نظر آن شرکت به فعالیت خود ادامه می دهد و مجلات علمی موجود در سرتاسر دنیا را ارزیابی و برای استناد سازی در وب سایت خود انتخاب  می­کند

Web of Science یکی از معتبرترین  نمایه استنادی علمی است که توسط شرکت  تامسون رویترز ایجاد شده‌است که جستجو استنادی جامع را فراهم می‌کند. همچنین امکان دسترسی به پایگاه داده‌های مختلف را نیز فراهم می نماید.ISI  مؤسسه‌ای است که خدمات مربوط به پایگاه‌ های داده، فهرست کتاب‌ها و مقالات را ارائه می‌دهد.

بر خلاف تفکر بسیاری از محققین علوم پزشکی؛PubMed  یک بانک اطلاعاتی برای نمایه کردن مقالات نیست بلکه خود یک موتور جستجو می باشد که مقالات نمایه شده در PubMed Central و Medline را جستجو کرده و نمایش می دهد. و توسط کتابخانه ملی پزشکی آمریکا (NLM)  نگهداری و بروزرسانی می‌شود. 

اسکوپوس بزرگترین پایگاه چکیده و نمایه‌های استنادی جهان است که یکی از ابزارهای سریع و جامع برای جستجو بشمار می‌رود. اسکوپوس یکی از محصولات ناشر هلندی Elsevier است که استفاده از اطلاعات آن بصورت رایگان فراهم نیست.

یکی از پیشتازان ارئه دهندۀ پایگاه های تحقیقاتی، مجلات الکترونیکی، اشتراک مجلات، کتاب های الکترونیک و خدمات به انواع کتابخانه هایی است که دسترسی آن را خریداری کرده اند. این شرکت به بیش از ۳۷۵ پایگاه داده جستجو از جمله مدلاین و ۴۲ هزار کتاب الکترونیک و کتاب صوتی، سیستم های پشتیبان تصمیم گیری تشخیصی برای پزشکان و … مجهز است.

Embase یک پایگاه تحقیقاتی در زمینه پزشکی است که توسط شرکت Elsevier Life Science Solution منتشر می‌شود و بیش از 8500 مجله پژوهشی را پوشش می دهد. است. Embase همان موضوعات PubMed / MEDLINE را پوشش می دهد اما تمرکز بیشتری روی داروها ، وسایل پزشکی، پزشکی بالینی و علوم پایه مربوط به پزشکی بالینی دارد.  

COPE (کمیته اخلاق نشر) یک انجمن بین‌المللی است و در تلاش است که تمام جنبه‌های اخلاق نشر را در سردبیران، ناشران و تمام اعضایی که در نشر دخیل هستند ارتقا دهد. این کمیته در سال 1997 توسط گروه کوچکی از سردبیران مجلات پزشکی در انگلستان تأسیس شد اما اکنون بیش از 9000 عضو از سرتاسر جهان و در همه رشته‌ها دارد. 

یک سامانه اطلاع رسانی علمی است که در صدد تجزیه و تحلیل مجلات علمی کشورهای اسلامی بر اساس معیارهای علم سنجی معتبر اسلامی می باشد، پس از Web o Science وScopus ، ISC سومین پایگاه استنادی برای سنجش عملکرد پژوهشی کشورها محسوب می شود که ۵٧ کشور در آن مشارکت دارند. 

Creative commons حق نشر مجموعه‌ای از حقوق انحصاری برای ناشرین یا پدیدآورندگان یک اثر اصیل و منحصر به‌فرد می باشد که حقوقی از قبیل نشر، تکثیر و الگوبرداری از اثر را شامل می‌شود. در بیشتر حوزه‌های قضایی، حق نشر از ابتدای پدید آمدن یک اثر به آن تعلق می‌گیرد و نیازی به ثبت اثر نیست. معادل این حق در نظام‌های حقوقی ،پیرو حقوق مدون مؤلف است.

J-Gate یک دروازه الکترونیکی که در سال 2001 توسط Informatics India Limited راه اندازی شد . این پایگاه دسترسی بی نظیر به میلیون ها مقاله از مجلات آنلاین ارائه شده توسط 12210 انتشارات را فراهم می کند. این پایگاه داده J-Gate به صورت روزانه به روز رسانی می شود تا اطمینان حاصل شود که دسترسی سریع به آخرین مطالب را داشته باشید.

فهرست باز مجلات علمی (OAJI) یک پایگاه متن کامل مقالات، مجلات علمی با دسترسی باز است. موسس آن مرکز شبکه های بین المللی تحقیقات بنیادی و کاربردی، ایالات متحده آمریکا است. وظیفه این پایگاه بین المللی نمایه کردن نشریات علمی با دسترسی آزاد می باشد.

Directory of Open Access Journals (DOAJ) یکی از پایگاه های بین‌المللی جهت نمایه‌سازی مجلات با دسترسی باز(Open Access) است که تمامی موضوعات علمی و پژوهشی را پوشش می‌دهد و امکان دسترسی مقالات نمایه شده را به صورت رایگان فراهم می کند. مجلات این پایگاه به صورت رایگان و تمام متن و بدون محدودیت، در دسترس می‌باشند.

برای مطالعه بیشتر در خصوص این منابع به کتابخانه دیجیتال پژوهشی موسسه مراجعه نمایید.

راهنمای جامع شیوه نمایه سازی مجلات در پایگاه استنادی Web of Science

Scroll to top

نگارش تخصصی متاآنالیز

با کد تخفیف metaz سفارش تو ثبت کن