چنانچه در ثبت سفارش از طریق سایت مشکل داشتید، لطفا مقاله خود را به همراه انتخاب نوع سفارش و شماره موبایل، به ایمیل ما ارسال کنید تا پیش فاکتور دریافت نمائید.

صفر تا صد پذیرش تحصیلی و مهاجرت از راه پژوهش

آیا من می توانم با پژوهش و تحقیقات مهاجرت نمایم؟

راه های مهاجرت از طریق داشتن سابقه پژوهشی عبارتند از:

  • تحصیل در دوره های تحصیلات تکمیلی (ارشد و دکتری)
  • تحصیل در دوره های فلوشیپ و پسادکتری
  • اخذ پوزیشن رسیرچ فلو و دستیار پژوهشی
  • اخذ کرسی استاد دانشگاه
  • استخدام در موسسات تحقیقاتی و شرکت های تولیدی

اما ...

ابتدا باید رزومه قوی داشته باشیم.

برای ادامه تحصیل چه در داخل و چه در خارج از کشور در دوره های کارشناسی ارشد و دکتری، برای مهاجرت از طریق تحصیلات تکمیلی یا پژوهشگری و در نهایت برای ارتقای رتبه علمی در دانشگاه ما نیاز به تقویت رزومه داریم.

مهمترین اجزای رزومه کدامند؟

انتشارات

شامل کتب، مقالات و سایر انتشارات علمی پژوهشگر می باشد که بایستی در مراجع معتبر منتشر شده باشند.

طرح‌های تحقیقاتی

طرح های تحقیقاتی منتج به انتشارات و رشد علمی پژوهشگر می شوند و از مهمترین اجزای رزومه پژوهشی هستند.

سوابق کاری

سوابق کاری شامل دوره های تحصیلی آموزشی و پژوهشی هر پژوهشگر هستند که در طول دوره حرفه ای خود طی می کند.

مهارت‌های کلیدی

این مهارت ها از زبان های خارجی گرفته تا مهارت های تخصصی آزمایشگاهی در اثر شرکت در دوره های آموزشی متنوع کسب می شوند.

تقویت رزومه چطور میسر می‌شود؟

داشتن رزومه خوب مستلزم فعالیت های مستمر علمی است که برخی از آنها سالها زمان می برند. بعنوان مثال از یک ایده پژوهشی تا چاپ مقاله آن حداقل یک سال طول می کشد که البته می تواند گاهی به چندین سال نیز بکشد. از موارد بالا سه مورد هستنند که زودتر به نتیجه می رسند:

سوابق کاری شامل دوره های تحصیلی رسمی و سابقه کار در موسسات پژوهشی است که عموما چندسال زمان می برند.

خدمات موسسه

ضامن سلامتی

برای تحصیل، پژوهش و
مهاجرت از طریق آن چیست؟

Warm Up

ارزیابی رزومه

اولین گام برای تقویت رزومه تهیه رزومه مقدماتی برای داشتن یک فایل اولیه از مهارت ها و توانمندی های موجود پژوهشگر است. در این مرحله براساس یکی از فرمت های استاندارد نگارش رزومه مورد تایید و براساس نوع برنامه مهاجرتی (پژوهشی تحصیلی یا پژوهشی کاری) برنامه ریزی می شود.

 

افزایش انتشارات

یکی از مهمتریت بخش های رزومه انتشارات پژوهشگر است. برای توسعه این بخش، به پژوهشگر کمک می شود که انواع انتشارات خود شامل مقاله، کتاب و کنفرانس را توسعه دهد و موارد ناقص را تکمیل نماید. ثبت مقالات در مجلات مناسب، ایجاد یک بخش انتشاراتی متناسب و مناسب در رزومه به صورتی که نظر اساتید راهنما را جلب نماید یک ضرورت است.

آموزش مهارت‌ها

داشتن مهارت های کلیدی یکی از ضروریات رزومه های قوی است در این خصوص شرکت در ورکشاپ های مناسب حضوری و آنلاین که ایجاد فضای کاری مناسب تری برای ادامه تحصیل و کار بنماید بسیار ضروری است و در همین راستا موسسه در خصوص شناسایی و ثبت نام و پرداخت شهریه دوره های بین المللی مناسب به پژوهشگران یاری می رساند.

تکمیل مدارک

داشتن یک پورتفولیوی مناسب یکی از شروط پذیرش است. یک پژوهشگر حرفه ای با یک پورتفولیوی تخصصی و مناسب می تواند از هر دانشگاهی پذیرش بگیرد. در این راستا است که پژوهشگران جوان می توانند با شرکت در جلسات مشاوره پژوهشی، این مستندات را کامل نمایند تا بتوانند در جلسات مصاحبه ارائه داده و یا در وبسایت موسسه آموزشی پژوهشی موردنظر خود بارگذاری نمایند.

Planning

شناسایی فرصت ها

شناسایی دانشگاه های متقاضی، گرانت های پژوهشی جدید، مراکز تحقیقاتی یکی از مواردی است که به پژوهشگران جوان بسیار کمک می کند که مسیر ترقی خود را با سرعت بیشتری طی کنند و در همین راستا موسسه همواره لیست بلندوبالایی از این فرصت ها را در اختیار پژوهشگران قرار می دهد.

ارائه پلان مناسب

تقویت رزومه و اخذ پذیرش تحصیلی نیازمند یک برنامه ریزی بسیار دقیق و حساب شده است. زیرا این پروسه عموما زمان بر است و در صورت بروز اشتباهات کاری، ممکن است ماهها و حتی سالها وقت پژوهشگر تلف شود.

هدایت پژوهشی

ارائه پروپوزال های پژوهشی مناسب برای رشد علمی کافی نیست و لازم است که در حین کار نیز مرحله به مرحله اصلاحات و نظارتی صورت بگیرد تا در حین اجرا خطای سیستماتیکی رخ ندهد که منجر به کند شدن و یا انحراف طرح های تحقیقاتی از مسیر خود بشود.

تهیه توصیه نامه

داشتن توصیه نامه معتبر و از آن مهمتر گرفتن پاسخ در زمان مناسب یکی از ضروریات اخذ پژوهش تحصیلی است که موسسه با کمک شبکه ارتباطی خود می تواند توصیه نامه های مناسبی برای پژوهشگران در حوزه های مرتبط در داخل و خارج کشور تهیه نماید.

Start

توسعه پروفایل پژوهشی

امروزه نه تنها بسیاری از کارفرماها برای دانشجویان، پژوهشگران و کارکنانی که می خواهند جذب کنند به پروفایل های ایشان در شبکه های اجتماعی علمی مانند LinkedIn و ResearcGate مراجعه می کنند، بلکه حتی بسیاری از سامانه های ثبت نام برای پذیرش نیز از طریق اتصال به این شبکه های اجتماعی داده های خود را دریافت می کنند.

افزایش ارجاعات

نگارش مقاله بخش اول ایجاد بخش انتشارات مناسب رزومه است. اما در مرحله بعدی بسیاری از موسسات برتر علمی دنیا نه تنها آمار انتشار، بلکه به آمار ارجاعات توجه می کنند. افزایش تعداد ارجاعات مقاله یک کار فنی و پیچیده است که مجموعه از اقدامات از جمله فعالیت در شبکه های اجتماعی و ایجاد یک نوع مارکتینگ پژوهشی را می طلبد که در حوزه مهارت های ویژه موسسه است.

محتوای ترجمان دانش

ترجمان دانش به تولید محتواهی قابل فهم برای دست اندرکاران حوزه های مختلف و عموم مردم از مستندات علمی و مقالات اطلاق می شود که یکی از راه های توسعه رزومه و توسعه فردی برای ورود به مدارج بالاتر علمی است و می تواند به صورت انواع محتوا از متنی تا ویدیوی تهیه و در پلتفورم های مناسب منتشر می شود.

نگارش انگیزه نامه

ارائه انگیزه نامه مناسب یکی از ضروریات اخذ پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی است و نگارش یک SoP حرفه ای یکی از هنرهای موسسه است که به کمک آن افراد زیادی تاکنون از موسسات معتبر بین المللی پذیرش گرفته و شروع به کار و تحصیل نموده اند.

End Game

پرداخت دلاری

موسسه این امکان را فراهم آورده است که ثبت نام آزمون های بین المللی، دوره ها، کالج و ورودیه دانشگاه ها را متقاضیان با پرداخت ریال در داخل کشور، برای ایشان در اسرع وقت و با کمک حساب های بانکی بین المللی خود انجام دهد. برای کسب اطلاعات در خصوص جزییات این خدمات اینجا را ببینید.

انجام مکاتبات

یکی از مراحل سخت پذیرش تحصیلی در حوزه های تحصیلات تکمیلی، مکاتبه با اساتید راهنما و پژوهشگران بین المللی برای متقاعد نمودن ایشان به صدور نامه پذیرش و ارائه آن به دانشگاه موردنظر می باشد. در همین راستا موسسه این امکان را دارد که با انتخاب اساتید مناسب و همچنین  داشتن نیروی انسانی مسلط به زبان انگلیسی و مکاتبات آکادمیک، این امر را تسهیل نماید.

اخذ پذیرش

اخذ پذیرش از طریق رزومه پژوهشی شامل تحصیل در دوره های تحصیلات تکمیلی و فرصت های کاری مانند Research Assistant است. که این خدمت توسط موسسه براساس نوع رزومه و تقاضای پژوهشگران و ارزیابی بهترین فرصت ها انجام می شود و این کار به صورت کاملا حرفه ای و تضمینی انجام می شود.

اقدامات مهاجرتی عمومی

موسسه ضامن سلامتی همچنین برای اقدامات عمومی مهاجرت مانند یادگیری زبان خارجی، پر کردن فرم های سفارت، رزرو خوابگاه یا پانسیون، بلیط هواپیما و صدور گواهینامه بین المللی نیز از طریق بخش مسافرتی خود (دفتر مسافرتی ضامن) این تسهیلات را نیز به پژوهشگران ارائه می دهد.

صفر تا 100 مسیر همراهتیم!

با‌‌ کارشناسان ما مشاوره رایگان داشته باشید

Scroll to top