چنانچه در ثبت سفارش از طریق سایت مشکل داشتید، لطفا مقاله خود را به همراه انتخاب نوع سفارش و شماره موبایل، به ایمیل ما ارسال کنید تا پیش فاکتور دریافت نمائید.

دلایلی که ممکن است یک مقاله رد شود

اگر تا به حال مقاله شما توسط مجله رد شده است وحشت نکنید، شما تنها نیستید. هر ساله تعداد بسیار زیادی از مقالات، با این وضعیت روبه رو می شوند. با این حال، مسئله بسیار مهم تر از تهیه مقاله شما این است که بررسی کنید که چه اشتباهاتی انجام می دهید که باعث رد مقاله تان می گردد. در این مطلب لیستی از دلایلی که می تواند منجر به رد مقاله شما شود گردآوری شده و بیان می گردد:

رد مقاله
دلایلی که ممکن است یک مقاله رد شود
 • نوع مقاله ممکن است توسط مجله پذیرفته نشود. به عنوان مثال ممکن است مجله ای مطالعات موردی (case report) را قبول نکند. از طرف دیگر، موضوع یا محتوای مقاله ممکن است مورد توجه خوانندگان مجله قرار نگیرد. البته برای حل این مشکل می توانید مجلات مناسب با محتوای مقاله خود انتخاب کنید.
 • مقاله عناصر اساسی یا بخش های مورد نیاز ژورنال را ندارد. عناصر اساسی به طور معمول در دستورالعمل های نویسندگان توضیح داده شده اند. در ضامن سلامتی خدمات ویرایش و نگارش مقاله، شامل توصیه هایی از ویراستاران  و نویسندگان ما است که به شما در روند انتخاب ژورنال مناسب کمک می کند.
 • نگارش ضعیف و توضیحات تکراری و بدون تفسیر واضح از یافته ها یا یک فرضیه با فرمول ضعیف می تواند شانس انتخاب را حتی برای بررسی بیشتر از بین ببرد.
 • عدم رعایت اخلاق در پژوهش اولیه و آزمایشات. ممکن است اخلاق در پژوهش مانند رضایت بیماران یا تایید کمیته اخلاق برای تحقیقات حیوانات را نادیده گرفته باشید.
 • بخش هایی از مقاله ممکن است دارای پلاژیاریسم یا سرقت ادبی باشد.
 • مطالب مقاله با عنوان یا فرضیه به طور کامل مطابقت ندارد و از هدف اصلی دور شده باشد.
 • مقاله تان از نوع توصیفی/تصادفی باشد و هیچ گونه فرضیه یا نتیجه گیری و یا بررسی متون کافی نداشته باشد.
 • مقاله از نظر علمی ناقص است و یا فاقد سخن جدید و قابل توجهی در این زمینه است و همچنین ممکن است به اندازه کافی به سؤال (های) مطرح شده پاسخ ندهد و قانع کننده نباشد.
 • برخی از مجلات، به ویژه ژورنال های با ضریب تأثیر بسیار بالا، تعداد مقالات بیشتری را نسبت به مجلات دیگر دریافت می کنند و در این صورت، مقالات تحقیقاتی با کیفیت متوسط به دلیل محدودیت انتشار رد می شوند. در این مثال، ممکن است حتی دلیل فنی برای رد مقاله شما وجود نداشته باشد، فقط این که امکان دارد مقالات دیگر نسبت به مقاله شما برتری داشته اند، یا بخاطر تاثیرگذاری یا علاقه مخاطبانشان باشد.
 • مطلب جدیدی برای ارائه وجود ندارد. همچنین نتایج غیرمجاز، قابل پیش بینی یا پیش پا افتاده است. سردبیران مجله معمولاً ترجیح می دهند تحقیقات جدیدی را منتشر کنند.
 • عدم وجود رفرنس به روز  و یا حجم زیادی از رفرنس ها استناد به خود باشد.
 • ضعف روش های استفاده شده و یا نمونه نامناسب، استفاده از روش هایی که به دلیل فن آوری یا تکنیک های جدید منسوخ شده اند.

ضامن سلامتی بسته به نیازهای منحصر به فرد شما، سطوح مختلف خدمات ویرایش انگلیسی و اصلاح ساختار را ارائه می دهد. مقاله شما توسط متخصصان آموزش دیده و با تجربه ویرایش و اصلاح ساختار می شود. همکاران خبره ما کار شما را بررسی و مجددا شکل می دهند تا آماده انتشار شود. ما از نگارش مقاله تا چاپ آن، شما را همراهی می کنیم.

دلایلی که ممکن است یک مقاله رد شود

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top

نگارش تخصصی متاآنالیز

با کد تخفیف metaz سفارش تو ثبت کن